Soutěž Životice

Předposlední srpnový víkend jsme se vydali se dvěma týmy mladých hasičů opět po roce vlakem na soutěž do Dolních Životic u Opavy. V areálu životických hasičů bylo v sobotu připraveno pro děti adrenalinové odpoledne, v neděli potom závody pod názvem „Životický lesík 2021“.

Nocovali v místní sokolovně ve spacáku. V neděli po snídani byl v 9 hodin nástup a přípravy na start závodů. Stejně jako v loňském roce musely děti prokázat dovednosti i spolupráci. Nejprve jedna dvojice uvazuje tesařský uzel a na kládě k tomu určené musí předvést i jeho funkčnost. Druhá dvojice mezitím váže zkracovačku, další běží k úvazu proudnice, na kterou už na cvičné věži čeká další člen týmu. Jakmile je hotovo, všichni se postupně přesouvají k raftu, se kterým se musí dostat na druhou stranu rybníku. Loď je potřeba uvázat jak jinak, než lodním uzlem, a pak už všichni na břehu vybíhají a přenáší barely s vodou ve vymezeném čtverci, které se nesmí překlopit. Poté závodníky ještě čeká CTIF tunel a konečně se dostávají k základně, kde již mají připravené své vybavení k požárnímu útoku. Přestože tam byly i malé děti, útok se vydařil a brzy se rozsvítila světla sražených terčů. Stejná disciplína poté čekala i tým starších, kteří ji také zvládli bez větších problémů. Poté přišla na řadu soutěž pro vedoucí. My jsme společně s rodiči a našimi fanoušky z Prus jako jediní vytvořili svůj tým a vydali se na dráhu. Poté už jsme jen čekali na výsledky a vyhlášení. Mladší děti se umístily na krásném 4. místě, starší děti ve velké konkurenci taktéž na hezkém 9. místě a vedoucí s rodiči na 2. místě. Všichni jsme si odvezli ceny, někteří i medaile a pohár, ale především spoustu zážitků, dobrou náladu a nové zkušenosti.