Letní soustředění MH

Od pondělí 22. srpna jsme s dětmi odjeli na soustředění do areálu SETINA v obci Pustá Polom v Moravskoslezském kraji. Tábořiště a penzion se nacházejí v neobydleném údolí u potoka, kde nebylo pokrytí mobilním signálem, takže si děti vyzkoušely život off-line a myslíme si, že jim to velmi prospělo. Vzhledem k tomu, že první tři dny nám v podstatě pršelo, tak jsme museli vymýšlet aktivity a hry pod střechou. Ve středu jsme se vydali na výlet do Ostravského Landek Parku, bývalého dolu Anselm. Zde jsme navštívili expozici báňského záchranářství, projeli se důlním vláčkem a sfárali do dolu. Poté se i počasí umoudřilo a užili jsme si v  dalších dnech aktivity venku. V rámci soustředění jsme s dětmi trénovali požárnickou všestrannost a 60m překážek.

V pátek k večeru do tábora přijeli někteří rodiče dětí, aby s námi strávili víkend. Společně jsme se v sobotu 26. srpna přemísťovali z tábořiště SETINA do nedalekých Dolních Životic, abychom se tam již potřetí zúčastnili soutěže Životický lesík. V Životicích jsme přespali ve stanech. Náš sbor tam reprezentovali starší žáci, dorost a již tradičně také trenéři s rodiči v soutěži pro dospělé. Tato soutěž se nezapočítává do žádných tabulek, ale vzhledem k tomu, že její dráha je netradiční, tak děti i dospělé baví a celý „životický“ víkend jsme si všichni společně užili.