Sezóna MH 2021/2022 v kostce

Přinášíme zprávy, jak se nám dařilo s mladými hasiči na poli soutěžním. Objeli jsme velké množství soutěží a získali mnoho nových zkušeností a vědomostí. Celkem jsme byli na 11 závodech. S většími či menšími úspěchy jsme se většinou umísťovali v lepší polovině startovního pole. V celkovém pořadí skončili mladší žáci na krásném 14. místě ze 35 družstev. Starší žáci měli kupodivu stejné umístění, a to 14. místo z celkového počtu 27 družstev. Děkujeme všem dětem za aktivní účast a také všem okolo, kteří jakkoliv pomohli, ať už jde o rodiče dětí nebo jiné sbory.

Za úspěch letošní sezony stojí zmínit postup dvou našich mladých nadějí do krajského kola v 60m překážek, kam oba postoupili na základě výsledků z okresních kol. Po zjištění, že oba postupují, jsme před soutěží usilovně trénovali několikrát týdně, koupili novou sadu hadic a v neděli 7.7. jsme spolu s Frantou Voščekem a Simčou Kubíkovou vyjeli do Brna do areálu VUT Pod Palackého vrchem, abychom se zúčastnili krajského kola. První pokusy byly takzvaně na jistotu, tzn. co nejlepší platný čas. Simča po krátkém zaváhání na rozdělovači zaběhla čas 19,85. Před druhým rozběhem jsme dopilovali techniku a Simča šla znovu na start. Bohužel těsně po odstartování jí spadla vlivem větru hadice a tím ztratila cenné vteřinky, takže ani přes bezchybné zapojení rozdělovače si výsledný čas nezlepšila, ale to vůbec nevadí. Simča nakonec skončila na 19. místě, což je na krajské kolo úctyhodný výsledek. Franta měl v prvním kole jistý čas 14:79. Při druhém pokusu však bohužel v cíli zakopl o hadici a spadl, nicméně ještě stihl protnout bránu a pokus byl platný s časem 14:30. Celkově získal krásné 13. místo, ale bohužel do celorepublikového kola postupovalo pouze prvních deset. Po kontrole u lékaře a zjištění, že je František v pořádku, jsme jeli domů s dobrým pocitem z úspěchu naší první účasti na krajském kole a z pěkných výsledků, které oba mladí hasiči předvedli. Bylo znát, že jsme týden před soutěží věnovali přípravě mnoho času a třeba se nám opět poštěstí postoupit v příštím roce i s dalšími dětmi.