Mikulášská besídka

V neděli 4. prosince jsme v kulturním domě v Moravských Prusích uspořádali Mikulášskou besídku pro děti. Výzdobou jsme sál rozdělili na peklo a nebe. V pekle čekaly děti čertovské úkoly, např. házení brambor do kotle, převážení uhlí, také musely děti prokázat svoji zdatnost při proskakování ohnivých kruhů i odvahu při poznávání předmětů hmatem. V nebi je potom čekalo andělské tvoření. Děti si mohly za pomocí andělů vyrobit krásné svícny, andílka na stromeček, mohly malovat nebo třeba skládat puzzle. Dětmi neustále obsazené bylo také stanoviště s výrobou čelenek. Mladé hasičky, které byly pro toto odpoledne za anděly, si pro děti připravily krásné tanečky a všichni společně jsme měli pro děti připravené ještě různé soutěže. A na závěr přišel Mikuláš, který měl pro děti připravené odměny. Tímto děkujeme Obci Prusy-Boškůvky a firmě Sýry&Vína Večerka za jejich sponzorské dary na balíčky pro děti. Odpoledne se vydařilo a my jsme si ho všichni moc užili! Také děkujeme především všem mladým hasičům, kteří věnovali svůj volný čas, pomáhali s přípravami a aktivně se zapojili do celého odpoledne.